Luento Miten ilmastonmuutos vaikuttaa meihin? - Luento ja iltasoppa Myyrmäen kirkolla
Tapahtuman tiedot
Kuvaus
Ilmastonmuutos on edelleen totta, vaikka muut maailman tapahtumat usein peittävät sen alleen. Mutta olivatko sinustakin viime kesän uutiset Euroopan kuumuudesta ja kuivuudesta jo ihan liikaa? Länsi-Vantaan Naisten Pankki kutsuu iltasopalle tiistaina 27.10. 2026 ja kuuntelemaan nuorta ilmastoasiantuntijaa ja juttelemaan, mitä me kaikki voisimme tehdä ihmiskunnan suurimman uhkan torjumiseksi.
Klo 17 Luento: Miten ilmastonmuutos vaikuttaa meihin?
Miten ilmastonmuutos näkyy meille, mitä se merkitsee elämän kannalta? Mitä ratkaisuja on olemassa ja mitä jokainen voi itse tehdä?
Tule kuuntelemaan ja innostumaan Myyrmäen kirkkoon, Valon kirkkoon! Luennoitsijavieraanamme on Helmi Uusitalo, DI, ilmastoasiantuntija, Wind Power Consultant/AFRY Oy
Klo 18 Tarjolla on ”seitsemän sortin soppaa”
Monta erilaista keittoa, voileipiä, juomaa. Jälkiruokana kahvia, teetä, mehua, leivonnaisia. Lisäksi myynnissä Naisten Pankin kortteja, kahvia, teetä, kaakaota, käsitöitä sekä leivonnaisia. Maksuna käteinen tai MobilePay 42286.
TERVETULOA!
Lisätietoja upohjolanpirhonen@gmail.com