Skip to content
MusiikkiMusiikki

Nais­ten Pan­kin Gaala-ilta - Tur­ku. Mu­siik­kia ja Mu­o­tia 2027

Tapahtuman tiedot

Missä Turku
Milloin 12.4.2027 klo 18.00–21.00
Osoite Ravintola Suomalainen Pohja, Aurakatu 24 A, Turku
Esiintyjät Janina Suihkola, Pete Poskiparta, Anna-Riikka Carlson
Järjestäjä Naisten Pankki Turku

Kuvaus

Tervetuloa nauttimaan Naisten Pankin Gaala-illasta Janina Suihkolan kiehtovan musiikin, Anna-Riikka Carlsonin Eeva Kilpi runojen, mentalisti Pete Poskiparran sekä vapaaehtoistemme järjestämän upean iltapuku- ja kesän juhlamuoti näytöksen avulla Ravintola Suomalaisella Pohjalla, Aurakatu 24 A, Turku 12.4.2027 klo 18.00. Liput 45 euroa sisältävät 3-ruokalajin illallisen, upean ohjelman sekä lahjoituksen Naisten Pankin työhön. Liput turku@naistenpankki.fi Malleina vapaaehtoisiamme Turusta ja Varsinais-Suomesta. Lippuja rajoitettu määrä!

Tervetuloa juhlimaan kanssamme 20-vuotiasta Naisten Pankkia.

Illan aloittaa Naisten Pankin juhlapuhe.

Musiikista vastaa upea Janina Suihkola. Hän on laulaja, muusikko ja multi-instrumentalisti, joka tuo tilaisuuteesi ainutlaatuisen elämyksen ja tunnelman. Hän on nuoresta iästään huolimatta ehtinyt rakentaa monipuolisen uran, jossa yhdistyvät harmonikka, laulu sekä useat muut soittimet. Hän on voittanut mm. Kultaisen Harmonikan vuonna 2018. Vuoden 2025 Voice of Finland kilpailussa hän tuli toiseksi.

Magiikkaa iltaamme tuo Mentalisti Pete Poskiparta showllaan. Hän luo ainutlaatuisia hetkiä ainutkertaisiin tapahtumiin. Pete Poskiparta on kansainvälisesti palkittu mentalisti, 
jonka esitykset ovat tehneet vaikutuksen ympäri maailmaa. Meillä on ilo saada hänet jälleen kerran tapahtumaamme.

Kulttuurista saamme nauttia Eeva Kilven runoissa – esittäjän kirjailija Anna-Riikka Carlson. Anna-Riikka on intohimoinen kirjallisuusihminen, kokenut kirja-alan ammattilainen ja kirjoittaja. Tällä hetkellä hän keskittyy päätoimisesti Eeva Kilven muisti- ja päiväkirjoihin, minkä ohella hän antaa kirjailijahaastatteluja ja puhuu kirjallisuudesta ja lukemisesta kirjallisuustapahtumissa. Hänen kauttaan pääsemme sukeltamaan Eeva Kilven upeisiin runoihin.

Ravintola Suomalainen Pohja laatii meille iltaamme maistuvan 3-ruokalajin gaala-illallisen.  Ilmoitathan mahdollisista ruokarajoitteista.  Suomalainen Pohja on upealla paikalla, Puolalanpuiston  kupeessa. Suomalainen Pohja hyödyntää perinteisiä skandinaavisia raaka-aineita sekä tarjoaa klassisia annoksia modernilla tyylillä.

Liput 45 euroa/henkilö sisältäen ohjelman, illallisen ja lahjoituksen Naisten Pankin työhön. Varaa lippusi turku@naistenpankki.fi – vastauspostissa maksuohjeet.

Tervetuloa!

Naisten Pankki Varsinais-Suomi