Kävele Naiselle Ammatti – Riihimäki – Riihimäen seurakunnan leirikeskus pe 29.8. klo 17–20

Tue naisia

euroa

Riihimäen Naisten Pankin Kävele Naiselle Ammatti (KNA) tapahtuma järjestetään tänä vuonna omatoimisena kävelyreittinä kuvan kauniin Hirvijärven rannalla.

Hirvijärvessä voi pulahtaa viilentymässä omalla vastuulla ja sauna on lämpöisenä tapahtuman ajan, josta peritään 5 € saunamaksu.

Nuotiotuli ja nokipannukahvia (säävaraus), makkaraa, mehua ja pullaa tarjolla. Tarjoiluista käteismaksu Naisten Pankin hyväksi. Omia eväitä voi myös paistaa nuotiolla sään salliessa.

Kävely on ilmainen, lahjoituksen Naisten Pankille voi tehdä paikan päällä lippaaseen tai MobilePaylla numeroon 41109, viesti: KNA sekä tehdä verkossa. Varoilla tuetaan kehittyvien maiden naisten ammatillista koulutusta. Naisten Pankissa 30 euron lahjoitus vastaa yhden ammatin arvoa.

Tapahtumapaikan osoite on Hirvijärventie 760, Riihimäki.
ajo-ohje: Riihimäki, eteläinen moottoritien liittymästä 1.8 kilometriä Kormuntietä (2834) länteen. Käänny vasemmalle Hirvijärventie ja aja 7.5 km, jolloin leirikeskus on vasemmalla.

Tervetuloa kävelemään ja tukemaan kehittyvien maiden naisia!