Kortti- ja kahvimyyntiä 9.6. Maria Junesin näyttelyn avajaisissa

Naisten Pankin kahvi on tummapaahtoista (paahtoaste 4). Sitä on saatavana suodatin- ja papukahvin ystäville. Tarjolla on myös mustaa ja vihreää teetä. Asiakashinnasta noin puolet menee tukemaan kehittyvien maiden naisten koulutusta.
Monitaitoinen Maria Junes on lahjoittanut Amarilli mia bella -taulunsa käyttöoikeuden Naisten Pankille varainhankintaa varten. Kortit on painatettu taulun kuvasta. Kortit on pakattu 10 kappaleen nippuihin. Kukin nippu maksaa 15 €, josta tukea naisten koulutukseen on noin 12 €.
ke 21.6. klo 17-20
Näyttelyn järjestäjät: Maria Junes 045 266 4034 ja Outi Tuomivaara 040 189 0242
Näyttelyn avajaisissa perjantaina 9.6. klo 18-20 Naisten Pankki Espoon vapaaehtoiset ovat kertomassa Naisten Pankin toiminnasta ja esittelemässä kahvia ja kortteja. Ostosten maksamiseen toivotaan yleisimpiä maksukortteja.
Tervetuloa paikalle tutustumaan taiteeseen ja Naisten Pankin toimintaan!
Naisten Pankki Espoo